Optyk

Kim jest optyk ?

Dla większości z Was słowo optyk kojarzy się ze sklepem z okularami gdzie można wykonać badanie wzroku. Poszukujecie tam zazwyczaj oprawek na okulary korekcyjne. Każdy jest inny, ma inne potrzeby dlatego im bogatsza oferta oprawek okularowych tym lepiej. Pamiętajcie jednak by przy wyborze okularów korekcyjnych skorzystać z porady specjalisty ponieważ ważne jest nie tylko to jak wyglądać będą nasze nowe okulary, ale jak będziemy w nich funkcjonować. Czy okulary korekcyjne będą wygodne w użyciu decyduje kilka czynników i właśnie na nie zwrócą uwagę nasi specjaliści od okularów. Więcej o tym znajdziecie tutaj jednak to co najważniejsze u optyka to okulary. Z naszą ofertą możecie zapoznać się na stronie sklepu , jednak jedynie w sklepie stacjonarnym we Wrocławiu można takie okulary korekcyjne nabyć. Każde okulary korekcyjne muszą być odpowiednio dopasowane, dlatego dobór oprawki w naszym Centrum Optycznym musi zatwierdzić specjalista.

Więc u dobrego optyka znajdziecie

Okulary korekcyjne

okulary korekcyjne optyk Wrocław

 

Okulary przeciwsłoneczne

okulary przeciwsłoneczne optyk Wrocław

 

Pamiętajcie by okulary przeciwsłoneczne klasyczne jak i typu Clip-on miały odpowiedniej klasy filtr UV

Pomoce optyczne

Lupy / pomoce optyczne / optyk /  Wrocław

 

Akcesoria do okularów

  • płyny do czyszczenia okularów , ściereczki i chusteczki
  • Etui na okulary
  • Łańcuszki, sznureczki, taśmy, linki, rzemyki do okularów

Etui / płyny do okularów / chusteczki / łańcuszki / optyk / Wrocław

Soczewki kontaktowe

W naszej ofercie znajdą Państwo soczewki kontaktowe firm:

  • Cooper Vision
  • Alcon
  • Johnsons
  • Bausch+Lomb

Płyny do soczewek kontaktowych

m.in. EasySept czy PureMoist

Pojemniki do soczewek kontaktowych

Krople do oczu oraz suplementy diety

Czy jednak aby na pewno tym zajmuje się optyk ?

Okulary korekcyjne to wyrób medyczny i przed wykonaniem takiego zlecenia pamiętajcie by badanie wzroku wykonał optometrysta bądź okulista i na podstawie wystawionej recepty optyk wykonuje okulary korekcyjne. Dlatego tak ważne jest by badania wzroku dokonał wysokiej klasy specjalista, gdyż na podstawie jego zaleceń prowadzone są wszystkie prace.

Kim w takim razie jest optyk. Optyk to przede wszystkim osoba zajmująca się przygotowaniem okularów korekcyjnych. Wyszlifowaniem soczewek okularowych o odpowiednich parametrach korekcji wzroku i wstawieniem ich do oprawki z zachowaniem wszystkich parametrów takich jak m.in. rozstaw źrenic, wysokość środka optycznego itp.

W naszym Centrum dzięki zastosowaniu urządzeń pomiarowych i szlifierskich japońskiego producenta firmy NIDEK lidera w naszej branży mamy możliwość pracy z dokładnością sięgającą 0,01 mm tworząc niepowtarzalne okulary korekcyjne, nierzadko pod indywidualne parametry klienta z zastosowaniem wszelkich technik szlifierskich by nadać soczewkom maksymalnie lekki wygląd.

Lata pracy naszych optyków oraz świetnie wyposażona pracownia pozwala nam nie tylko na montaż soczewek okularowych w standardowe oprawki czy ich serwis ale również tworzenie takich arcydzieł

optyk Wrocław / najlepszy optyk

 

Już niebawem obszerna fotorelacja z pracowni Optyka w Centrum Optyczno-Optometrycznym Terapia Widzenia

optyk Wroc ław