W naszym sklepie stacjonarnym mogą Państwo skorzystać z pomocy specjalisty ds. opraw okularowych

JAK DOBRAĆ OKULARY ?

W naszym Centrum wszelkiej pomocy przy doborze okularów udzielą Państwu stylista wizerunku oraz specjalista ds. doboru opraw okularowych

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat doboru okularów korekcyjnych skontaktuj się z naszym konsultantem ds. okularów pod numerem telefonu: 797 449 485

W dzisiejszych czasach, gdy wyrób medyczny jakim są okulary, może wyglądać szałowo, kolorowo, może być uzupełnieniem stroju i biżuterią, niektórzy mają problem z wyborem. Na szczęście z pomocą przychodzą nasi styliści wizerunku.

Dobór rozpoczynają od rozpoznania potrzeb klienta, a następnym krokiem jest wybór kształtu oprawy tak żeby współgrała ona z wizerunkiem, temperamentem i sposobem funkcjonowania, a przede wszystkim z cechami anatomicznymi. W zależności od tego jaką oprawę wybierzemy, można zmienić lub zbudować wizerunek, dodać charakteru stylizacji lub podkreślić rysy twarzy. Możemy na przykład stworzyć efekt makijażu poprzez soczewki barwione gradalnie w różnych kolorach tęczy.

jak_w1.jpg

Jesteśmy przez projektantów opraw „skazani” na tak olbrzymią paletę kolorów i kształtów, że wybór ramki jest procesem czasochłonnym, ale bardzo przyjemnym. Bawimy się formą i kolorem proponując wyjątkowe inspiracje. Zwracamy uwagę na techniczne cechy ułożenia oprawy, komfort i doskonałe dopasowanie, czyli ważne są takie parametry jak szerokość i nasada nosa, głębokość oczodołów, wysokość brwi, asymetria twarzy itp. Nie zapominamy również o przeciwwskazaniach, alergiach. To bardzo ważny a najczęściej pomijany aspekt doboru ramki. Znajomość technologii produkcji i cech materiałów użytych do wykonania ramki to warunek konieczny by można nazwać się stylistą wizerunku w okularach.

Gdy wydaje nam się, że określiliśmy wszystkie warunki doboru oprawki, zderzamy się z szarą rzeczywistością, czyli ceną. Niekiedy bywa tak iż głównym kryterium wyboru ramki są względy finansowe. Problem ten dotyka szczególnie osób z nietypową wadą wzroku, gdzie koszt szkieł korekcyjnych w znacznym stopniu determinuje koszt całych okularów. Jednak i na to nasi specjaliści są przygotowani. Wiedza zdobyta w trakcie „żmudnego” przeglądania tysięcy ofert producentów pozwala na wyszukanie i sprowadzenie takich ramek by nawet niestandardowe problemy wzroku korygować standardowymi produktami.

Część kolekcji dostępnej w sklepie przy ul. Komandorskiej 53P we Wrocławiu prezentujemy tutaj : OKULARY